Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

Remont szlaku na SokolicęPiątek, 14 października 2016

W bieżącym roku zakończono remont fragmentu zielonego szlaku turystycznego tzw. „Ścieżki Madei” od Krasu do przełęczy Sosnów. Odcinek ten, prowadzący na Sokolicę, jest najstarszym wytyczonym szlakiem turystycznym w Pienińskim Parku Narodowym.

Dzięki uprzejmości Wspólnoty Leśnej - właściciela gruntu, szlak poprowadzono w dolnym odcinku w terenie o mniejszym nachyleniu z pominięciem stromego i niebezpiecznego szlaku zrywkowego, natomiast w środkowym odcinku wygodnymi zakosami. W ramach remontu wykonano nową podbudowę i nawierzchnię z kamienia tłuczonego, nowe krawężniki, stopnie i przepusty odprowadzające nadmiar wody. Wzdłuż remontowanego szlaku stworzono nowe miejsca odpoczynku z drewnianymi ławami, wymieniono kierunkowskazy, tabliczki z nazwami miejsc oraz tablice informacyjne. Ze względu na trudny teren wszystkie prace wykonano beż użycia maszyn.

Remont szlaku mający na celu poprawę bezpieczeństwa turystów i zabezpieczenie przyległych terenów leśnych przed rozdeptywaniem wykonano w ramach projektu „LIFE Pieniny PL” współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 2013 roku w ramach projektu wyremontowano szlaki turystyczne na łącznym odcinku 1260 mb.

GALERIA