Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

IX Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami - już w najbliższą sobotę, 2 lipca inauguracja w SzczawnicyWtorek, 28 czerwca 2016

Tegoroczną edycję zainauguruje świetny dziewczęcy chór „Puellae Orantes”, działający przy katedrze w Tarnowie, jeden z najlepszych tego typu zespołów, współpracujący ze znakomitymi muzykami jak The King Singers, Canadian Brass, czy orkiestra Aukso.

Drugim koncertem będzie premierowo u nas wykonany program Amor Divino na który złożą się utwory religijne z barokowej Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Solo i w duecie wystąpią śpiewaczki: Katarzyna Wiwer i meksykańska sopranistka Julieta Gonzalez-Springer wraz ze znakomitym duetem lutniowym „Lute Duo”. Podczas trzeciego koncertu festiwalowego „Krakowski Kwartet Gitarowy” zabierze Państwa w niezwykły świat krajobrazów malowanych muzyką. Koncert finałowy będzie niezwykłym rarytasem dla koneserów i świętem dla wielbicieli Szczawnicy. W programie zatytułowanym Muzyka znad Zdrojów wystąpi „Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna” wraz z solistką Katarzyną Wiwer, aktorem Krzysztofem Michno oraz poetą szczawnickim Andrzejem Dziedziną Wiwrem. W programie usłyszymy m.in. Walce Szczawnickie, odkryte w archiwach Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej. Podczas koncertu zostanie również wykonana Kantata Szczawnicka Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Józefa Szujskiego i będzie to jej światowe prawykonanie. Ten niezwykły koncert będzie również okazją do zaprezentowania artystów plastyków, działających na stale w Szczawnicy i w Pieninach, związanych z dwoma działającymi tutaj stowarzyszeniami: szczawnickim oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz Stowarzyszeniem Artystów Pienińskich.

Ramowy program wygląda następująco:

2 lipca 2016, sobota koncert inauguracyjny, godz. 20.15, Kościół św. Wojciecha [Szczawnica]
Niebiańskie głosy Misericordias Domini
Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes ks. Władysław Pachota – dyrygent

9 lipca 2016, sobota koncert, godz. 20.15, Kościół św. Wojciecha [Szczawnica]
Amor divino Barok w słońcu południa
Katarzyna Wiwer, Julieta Gonzalez-Springer – soprany, Lute Duo: Anna Kowalska, Anton Birula – lutnie

16 lipca 2016, sobota koncert, godz. 20.15, Kościół św. Wojciecha [Szczawnica]
Muzyczne krajobrazy Koncert na 4 gitary
Krakowski Kwartet Gitarowy: Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski, Oskar Kozłowski, Miłosz Mączyński – gitary

23 lipca 2016, sobota koncert finałowy, godz. 19.00, Dworek Gościnny [Szczawnica]
Muzyka znad zdrojów Józef Szalay i walce
Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna
Agnieszka Kreiner – dyrygent, Katarzyna Wiwer – sopran, Krzysztof Michno, Andrzej Dziedzina Wiwer – recytacja