Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

Reliktowa sosna z Sokolicy kandydatką do Drzewa RokuCzwartek, 05 marca 2015

Licząca ponad 500 lat reliktowa sosna zwyczajna rosnąca na szczycie Sokolicy znalazła się w finałowej 16 konkursu "Drzewo Roku 2015"

Celem konkursu organizowanego przez Klub Gaja w ramach Święta Drzewa jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w życiu człowieka oraz wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczności lokalne drzewa w naszym kraju.
 
Sosnę z Sokolicy zgłosili do konkursu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem, wraz z nauczycielem biologii. Decyzją jury drzewo znalazło się w ścisłym finale.
 
- Teraz musimy przygotować się do ostatecznej rywalizacji, bowiem Drzewo Roku wybiorą internauci podczas czerwcowego głosowania, podobnie jak w latach ubiegłych - podkreśla Dorota Nelle-Zborowska, nauczycielka biologii i chemii w ZSZ w Krościenku.
- Mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy regionu wezmą udział w głosowaniu, tak abyśmy wspólnie zdobyli podium. Nagrodą jest statuetka "Drzewo Roku", którą podczas inauguracji święta Drzewa w Warszawie otrzyma zgłaszający zwycięskie drzewo i przedstawiciel władz samorządowych, na których terenie rośnie drzewo.
 
PPN również zachęca wszystkich do głosowania na sosnę z Sokolicy!

Więcej na temat Drzewa Roku