Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

zadanie 3

Prace przy utrzymaniu szlaków turystycznych na terenie PPN, sprzątanie szlaków.

Termin: 27 kwietnia – 11 października

 

Terminy turnusów:

27 kwietnia – 10 maja

11– 24 maja

25 maja – 7 czerwca

7 - 21 czerwca

22 czerwca – 5 lipca

6 – 19 lipca

20 lipca – 2 sierpnia

3 – 16 sierpnia

17 – 30 sierpnia

31 sierpnia  – 13 września

14 – 27 września

28 września – 11 października

Miejsce pracy: 
szlaki na terenie całego Parku (w zależności od potrzeb)

 

Zadania główne: 

Transport ręczny materiałów budowlanych (żerdzie, kamienie, piasek, cement, woda) w górskim terenie, tłuczenie kamienia na nawierzchnię szlaków, korowanie żerdzi, pomoc przy załadunku materiałów, zabezpieczanie terenów przyległych do szlaków przed rozdeptywaniem.

Zadania dodatkowe:

prace przy utrzymaniu szlaków – sprzątanie szlaków (zbieranie śmieci), czyszczenie rowków odpływowych na szlakach, sprzątanie brzegu Dunajca, odnawianie oznakowania szlaków, monitorowanie tratw, pontonów i kajaków na Dunajcu, ankietowanie zwiedzających PPN, prace biurowe.

Podczas turnusu 3-16 sierpnia wolontariusze mogą być zaangażowani w monitoring natężenia ruchu samochodowego na terenie Parku, prowadzony w dniu 14 sierpnia.

 

Zakwaterowanie:
pokój gościnny przy dyrekcji PPN w Krościenku n/D.

 

Czas pracy: 
około 7 godzin dziennie, między 7.00 – 15.00, w razie potrzeby także w weekend i dni świąteczne (wówczas dni wolne do odebrania w tygodniu)

Wymagania:
dobra kondycja fizyczna (przenoszenie ciężkich przedmiotów) i orientacja w terenie, umiejętność posługiwania się narzędziami używanymi do prac remontowych, samodzielność, niezbędne wysokie buty na grubej podeszwie zabezpieczające staw skokowy.

 

Uwaga!

Praca fizyczna w trudnym terenie górskim. Codzienny harmonogram prac jest uzgadniany każdego dnia rano, w zależności od pogody i aktualnych potrzeb.