Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

zadanie 2

Oprowadzanie po zamku w Czorsztynie, pomoc w obsłudze zwiedzających

Termin: 18 czerwca – 26 sierpnia.

 

Terminy turnusów:

18 czerwca – 1 lipca

2 lipca - 15 lipca

16 lipca – 29 lipca

30 lipca – 12 sierpnia

13 sierpnia - 26 sierpnia (może być konieczna praca w dniu 15 sierpnia)

 

Miejsce pracy: 
zamek Czorsztyn

 

Czynności: 
prelekcje dla zwiedzających zamek, udzielanie informacji turystycznej, pomoc w obsłudze zwiedzających, prace porządkowe, ankietowanie zwiedzających PPN, sprzątanie szlaku zielonego przy zamku w Czorsztynie

Podczas turnusu 13-26 sierpnia wolontariusze mogą być zaangażowani w monitoring natężenia ruchu samochodowego na terenie Parku, prowadzony w dniu 15 sierpnia.

 

Zakwaterowanie: 
w budynku PPN przy szkółce leśnej w pobliżu wsi Hałuszowa

 

Czas i rodzaj pracy: 

oprowadzanie turystów po zamku, w tym prelekcje o historii i architekturze, udzielanie informacji, prace porządkowe, prace biurowe.
Czas pracy - około 8 godzin dziennie, (w tym dojście na miejsce pracy), w godzinach zwiedzania między 9.00 - 17.00, w czasie nasilenia ruchu turystycznego.
Ze względu na duży ruch turystyczny w soboty i niedziele, praca konieczna jest także w weekendy i dni świąteczne (wówczas dni wolne do odebrania w tygodniu).

Zakwaterowanie oddalone jest od miejsca pracy, dlatego konieczny jest własny transport. Dojazd do miejsca pracy około 5 km. Dojście pieszo szlakiem turystycznym – około 50 minut.

 

Wymagania: 
wykształcenie wyższe (absolwenci lub studenci kierunków: historia, historia sztuki, architektura, zapraszamy też pasjonatów i entuzjastów historii zamku w Czorsztynie), umiejętność wypowiadania się, mówienia do dużej grupy osób i zainteresowania słuchaczy. Mile widziana znajomość języka obcego.

 

Uwaga! 
Wolontariusze wykonujący w/w zadanie będą zobowiązani zapoznać się wcześniej z materiałami edukacyjnymi udostępnionymi przez PPN (folder Zamek w Czorsztynie) i informacjami ze strony internetowej 
www.pieninypn.pl. Zostaną także zapoznani z tematem prelekcji podczas odpowiedniego szkolenia.