Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

zadanie 1

Sprzątanie szlaków turystycznych, pomoc w obsłudze zwiedzających na Trzech Koronach, Sokolicy, Przełęczy Szopka oraz w pawilonach wystawowych PPN,  „Patrole” na Drodze Pienińskiej.

Termin: 26 kwietnia – 10 października. Organizujemy turnusy 2 lub 4 tygodniowe.

 

Terminy turnusów: 

26 kwietnia – 9 maja (praca w dniach 1 i 3 maja)

10 - 23 maja

24 maja - 6 czerwca

7 - 20 czerwca

21 czerwca - 4 lipca

5 - 18 lipca

19 lipca – 1 sierpnia

2 – 16 sierpnia (może być konieczna praca w dniu 15 sierpnia)

16 – 29 sierpnia

30 sierpnia - 12 września

13 - 26 września

27 września - 10 października

 

Miejsce pracy: 
szlaki turystyczne, galerie widokowe na Trzech Koronach i Sokolicy, przełęcz Szopka, pawilony wystawowe PPN

 

Czynności: 
sprzątanie szlaków, pomoc przy regulacji ruchu turystycznego i pilnowanie porządku na szczytach, krótkie prelekcje na temat Pienin, omówienie panoramy widokowej, udzielanie informacji zwiedzającym, ankietowanie zwiedzających PPN, w czasie deszczowej pogody pomoc w obsłudze zwiedzających pawilony wystawowe, pielęgnacja ogródka roślin pienińskich, prace porządkowe wokół dyrekcji PPN, prace biurowe.

Podczas turnusu 2-16 sierpnia wolontariusze mogą być zaangażowani w monitoring natężenia ruchu samochodowego na terenie Parku, prowadzony w dniu 15 sierpnia.

 

Zakwaterowanie: pokoje gościnne w Krościenku n/D przy dyrekcji PPN lub pawilon wystawowy PPN w Szczawnicy, ul. Zyblikiewicza 1 (Droga Pienińska).

 

Czas i rodzaj pracy: 
około 7 godzin dziennie, w godzinach wzmożonego ruchu turystycznego między 8.00 - 15.00, ze względu na duży ruch turystyczny w soboty i niedziele, praca konieczna także w weekendy i dni świąteczne
(wówczas dni wolne do odebrania w tygodniu).

 

Wymagania: 
wykształcenie wyższe lub średnie, odporność na stres, dobra kondycja fizyczna, komunikatywność, asertywność, samodzielność, mile widziana znajomość języków obcych i uprawnienia przewodnickie.

 

Uwaga! 
Wolontariusze wykonujący w/w zadanie będą zobowiązani zapoznać się wcześniej z materiałami edukacyjnymi udostępnionymi przez PPN oraz informacjami ze strony internetowej 
www.pieninypn.pl. Zostaną także zapoznani z tematem prelekcji podczas odpowiedniego szkolenia.
W przypadku deszczowej pogody przewidziana jest pomoc w obsłudze zwiedzających pawilony wystawowe PPN (informacja turystyczna, krótkie prelekcje)