Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

zadanie 1

Sprzątanie szlaków turystycznych, pomoc w obsłudze zwiedzających na Trzech Koronach, Sokolicy, Przełęczy Szopka oraz w pawilonach wystawowych PPN, „Patrole” na Drodze Pienińskiej.

Termin: 23 kwietnia – 7 października.

 

Terminy turnusów: 

23 kwietnia – 6 maja (praca w dniu1 maja)

7 maja - 20 maja

21 maja - 3 czerwca

4 czerwca - 17 czerwca

18 czerwca - 1 lipca

2 lipca - 15 lipca

16 lipca – 29 lipca

30 lipca – 12 sierpnia

13 sierpnia – 26 sierpnia (może być konieczna praca w dniu 15 sierpnia)

27 sierpnia - 9 września

10 września - 23 września

24 września - 7 października

 

Miejsce pracy: 
szlaki turystyczne, galerie widokowe na Trzech Koronach i Sokolicy, przełęcz Szopka, pawilony wystawowe PPN

Czynności: 
sprzątanie szlaków, pomoc przy regulacji ruchu turystycznego i pilnowanie porządku na szczytach, krótkie prelekcje na temat Pienin, omówienie panoramy widokowej, udzielanie informacji zwiedzającym, ankietowanie zwiedzających PPN, udział w festynach organizowanych w lokalnych miejscowościach, w czasie deszczowej pogody pomoc w obsłudze zwiedzających pawilony wystawowe i prace w biurze, pielęgnacja ogródka roślin pienińskich, prace porządkowe wokół dyrekcji PPN.

Podczas turnusu 13-26 sierpnia wolontariusze mogą być zaangażowani w monitoring natężenia ruchu samochodowego na terenie Parku, prowadzony w dniu 15 sierpnia.

Zakwaterowanie: pawilon wystawowy PPN w Szczawnicy, ul. Zyblikiewicza 1 (Droga Pienińska) lub pokoje gościnne w Krościenku n/D przy dyrekcji PPN.

Czas i rodzaj pracy: 
około 7 godzin dziennie, w godzinach wzmożonego ruchu turystycznego między 8.00 - 15.00, ze względu na duży ruch turystyczny w soboty i niedziele, praca konieczna także w weekendy i dni świąteczne 
(wówczas dni wolne do odebrania w tygodniu).

Wymagania: 
wykształcenie wyższe lub średnie, odporność na stres, dobra kondycja fizyczna, komunikatywność, asertywność, samodzielność, mile widziana znajomość języków obcych i uprawnienia przewodnickie.

Uwaga! 
Wolontariusze wykonujący w/w zadanie będą zobowiązani zapoznać się wcześniej z materiałami edukacyjnymi udostępnionymi przez PPN oraz informacjami ze strony internetowej 
www.pieninypn.pl. Zostaną także zapoznani z tematem prelekcji podczas odpowiedniego szkolenia.
W przypadku deszczowej pogody przewidziana jest pomoc w obsłudze zwiedzających pawilony wystawowe PPN (informacja turystyczna, krótkie prelekcje i prace w biurze)