Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

zadanie 1

Sprzątanie szlaków turystycznych, pomoc w obsłudze zwiedzających na Trzech Koronach, Sokolicy, Przełęczy Szopka oraz w pawilonach wystawowych PPN, „Patrole” na Drodze Pienińskiej.

Termin: 28 kwietnia – 28 września

Terminy turnusów: 

28 kwietnia – 11 maja

12– 25 maja

26 maja – 8 czerwca

9 - 22 czerwca

23 czerwca – 6 lipca

7 – 20 lipca

21 lipca – 3 sierpnia

4 – 17 sierpnia (może być konieczna praca w niedzielę 14 sierpnia)

18 – 31 sierpnia

1 – 14 września

15 – 28 września

Miejsce pracy: 
szlaki turystyczne, galerie widokowe na Trzech Koronach i Sokolicy, przełęcz Szopka, pawilony wystawowe PPN

Czynności: 

sprzątanie szlaków, pomoc przy regulacji ruchu turystycznego i pilnowanie porządku na szczytach, krótkie prelekcje na temat Pienin, omówienie panoramy widokowej, udzielanie informacji zwiedzającym, ankietowanie zwiedzających PPN, udział w festynach organizowanych w lokalnych miejscowościach, w czasie deszczowej pogody pomoc w obsłudze zwiedzających pawilony wystawowe i prace w biurze, pielęgnacja ogródka roślin pienińskich, prace porządkowe wokół dyrekcji PPN.

Podczas turnusu 4-17 sierpnia wolontariusze mogą być zaangażowani w monitoring natężenia ruchu samochodowego na terenie Parku, prowadzony w dniu 14 sierpnia.

Zakwaterowanie: pawilon wystawowy PPN w Szczawnicy, ul. Zyblikiewicza 1 (Droga Pienińska) lub pokoje gościnne w Krościenku n/D przy dyrekcji PPN.

Czas i rodzaj pracy: 
około 7 godzin dziennie, w godzinach wzmożonego ruchu turystycznego między 8.00 - 15.00, ze względu na duży ruch turystyczny w soboty i niedziele, praca konieczna także w weekendy i dni świąteczne (wówczas dni wolne do odebrania w tygodniu).

Wymagania: 
preferowane wykształcenie minimum średnie, odporność na stres, dobra kondycja fizyczna, komunikatywność, asertywność, samodzielność, mile widziana znajomość języków obcych i uprawnienia przewodnickie.

Uwaga! 
Wolontariusze wykonujący w/w zadanie będą zobowiązani zapoznać się wcześniej z materiałami edukacyjnymi udostępnionymi przez PPN oraz informacjami ze strony internetowej www.pieninypn.pl. Zostaną także zapoznani z tematem prelekcji podczas odpowiedniego szkolenia.
W przypadku deszczowej pogody przewidziana jest pomoc w obsłudze zwiedzających pawilony wystawowe PPN (informacja turystyczna, krótkie prelekcje i prace w biurze).