Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

Informacje dla organizatorów spływów kajakowych i pontonowychŚroda, 07 marca 2018

Dyrekcja PPN informuje, że zgodnie z pkt. 5 Regulaminu dla zwiedzających Pieniński PN jednostki organizacyjne, osoby prawne i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą polegającą na organizacji spływów przełomem Dunajca zobowiązane są do uzyskania zgody Dyrektora PPN.

Pełny tekst regulaminu PPN

Zgodnie z art. 389 pkt. 2 ustawy Prawo wodne (Dz.U. 2017 poz. 1566) szczególne korzystanie z wód na potrzeby działalności gospodarczej polegającej na organizacji spływów na rzece Dunajec na odcinku przebiegającym przez teren Pienińskiego PN wymaga pozwolenia wodnoprawnego.

Wnioski o udzielenie pozwolenia wodnoprawnego rozpatrywać będzie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Delegatura w Nowym Targu ul. Ludzimierska 34 po złożeniu stosownych wniosków i operatów wodnoprawnych spełniających wymagania art. 407, art. 408 i art. 409 ustawy Prawo wodne (Dz.U. 2017 poz. 1566).

W związku z tym firmy starające się o zezwolenie Pienińskiego Parku Narodowego na prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na organizacji spływów i korzystaniu ze szlaku wodnego w przełomie Dunajca zobowiązane są do dołączenia kserokopii lub skanu pozwolenia wodnoprawnego oraz wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

O wydanie zgody należy zwracać się z dwutygodniowym wyprzedzeniem w formie pisemnej lub e-mailem.