Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

Warunki na szlakach

Informacja z 9 grudnia 2023 r.

Warunki do uprawiania turystyki utrudnione. Szlaki w wielu miejscach śliskie, oblodzone. Doradza się używanie przyrządów asekuracyjnych typu raczki, kije trekkingowe. Pokrywa śnieżna wynosi ok.20 cm.

Sprawdzaj prognozy pogody i radary burzowe.

 

Uwaga!
Szlak zielony na odcinku Toporzyskowo - Burzana ZAMKNIĘTY z powodu remontu. Planowane otwarcie szlaku 9 grudnia 2023 r. Na odcinku szlaku od ulicy Trzech Koron w Krościenku do Toporzyskowa możliwe utrudnienia.

mapa zamkniętego szlaku

 

Uwaga!
Od środy, 4 października od godz. 00.00 na granicy polsko-słowackiej została tymczasowo przywrócona kontrola graniczna osób. Kontrole będą prowadzone tylko na kierunku wjazdowym do Polski. Granice będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Przejście graniczne Szczawnica - Leśnica (na Drodze Pienińskiej) nieczynne. Prosimy śledzić komunikaty na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji:
https://www.gov.pl/web/mswia/na-granicy-polsko-slowackiej-okres-tymczasowego-przywrocenia-kontroli-granicznej-zostaje-przedluzony-do-2-stycznia-2024-r

 

Przypominamy, że do końca marca obowiązuje zakaz spływów przełomem Dunajca. Szlak wodny zamknięty.

Przypominamy!

Więcej informacji w regulaminie dla zwiedzających Pienińskiego PN.

baner link do konferencji o niepylakuPieniny jest to mała, skalista, grupa gór, widoczna dobrze już od Nowego Targu, ciągnących się od Czorsztyna do Szczawnicy. Za Sromowcami przebija je Dunajec, tworząc wśród nich kilka dużych zakrętów, którymi wije się do Szczawnicy i to jest ich część najpiękniejsza. Do rzeki spadają prostopadłe, białe wapienne skały, porosłe bujną roślinnością, a za każdym zakrętem odkrywa się coraz to nowe, coraz piękniejsze i bardziej poetyczne widoki...

M. Orłowicz, Ilustrowany przewodnik po Galicyi, Lwów 1914


Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody PPN jest zabronione niezależnie od celu w jakim miałoby nastąpić oraz niezależnie od użytego środka przekazu, pod groźbą sankcji prawnych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI