Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

Warunki na szlakach

informacja z 23 pażdziernika 2020 r.

wystawa przyrodnicza zamknięta

Warunki do uprawiania turystyki utrudnione. Szlaki zabłocone, śliskie. Rano prawdopodobne zamglenia, widoczność słaba. 

Uwaga!

Trwa remont szlaku niebieskiego na odcinku od Przełęczy Osice do Koziej Góry w Hałuszowej. Ze względu na możliwość pracy maszyn budowlanych prosimy o rozważenie wyboru innej trasy zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

Z powodu prac renowacyjnych Zamek Pieniny jest zamknięty do odwołania.

Pawilon edukacyjny w Czorsztynie - zamknięty do odwołania.

Na galeriach widokowych Trzech Koron i Sokolicy, na Zamku Czorsztyn oraz na wystawie przyrodniczej płatność wyłącznie gotówką.

Więcej informacji w regulaminie dla zwiedzających Pienińskiego PN.

Informacje dotyczące zasad w czasach epidemii

Nie wychodź za barierkiPieniny jest to mała, skalista, grupa gór, widoczna dobrze już od Nowego Targu, ciągnących się od Czorsztyna do Szczawnicy. Za Sromowcami przebija je Dunajec, tworząc wśród nich kilka dużych zakrętów, którymi wije się do Szczawnicy i to jest ich część najpiękniejsza. Do rzeki spadają prostopadłe, białe wapienne skały, porosłe bujną roślinnością, a za każdym zakrętem odkrywa się coraz to nowe, coraz piękniejsze i bardziej poetyczne widoki...

M. Orłowicz, Ilustrowany przewodnik po Galicyi, Lwów 1914


Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody PPN jest zabronione niezależnie od celu w jakim miałoby nastąpić oraz niezależnie od użytego środka przekazu, pod groźbą sankcji prawnych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI