Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

zadanie 2

Oprowadzanie po zamku w Czorsztynie, pomoc w obsłudze zwiedzających

Termin: 22 czerwca – 30 sierpnia, turnusy 2 lub 4 tygodniowe. Turnus może trwać krócej niż dwa tygodnie przy zachowaniu terminu rozpoczęcia zgodnie z poniższą tabelą.

Terminy turnusów:

22 czerwca - 5 lipca

6 - 19 lipca

20 lipca – 2 sierpnia

3 – 16 sierpnia

17 - 30 sierpnia

Miejsce pracy: 
zamek Czorsztyn

Czynności: 
prelekcje dla zwiedzających zamek, udzielanie informacji turystycznej, pomoc w obsłudze zwiedzających, prace porządkowe, ankietowanie zwiedzających PPN, sprzątanie szlaku zielonego przy zamku w Czorsztynie

Zakwaterowanie:
w budynku PPN przy szkółce leśnej w pobliżu wsi Hałuszowa

Czas i rodzaj pracy: 

oprowadzanie turystów po zamku, w tym prelekcje o historii i architekturze, udzielanie informacji, prace porządkowe. Czas pracy - około 8 godzin dziennie, (w tym dojście na miejsce pracy), w godzinach zwiedzania między 9.00 - 17.00, w czasie nasilenia ruchu turystycznego. Ze względu na duży ruch turystyczny w soboty i niedziele, praca konieczna jest także w weekendy (wówczas dni wolne do odebrania w tygodniu). Zakwaterowanie oddalone jest od miejsca pracy około 4 kilometry, dlatego mile widziany jest własny transport. Dojście do miejsca pracy pieszo szlakiem turystycznym – około 50 minut

Wymagania: 
wykształcenie wyższe (absolwenci lub studenci kierunków: historia, historia sztuki, architektura, zapraszamy też pasjonatów i entuzjastów historii zamku w Czorsztynie), umiejętność wypowiadania się, mówienia do dużej grupy osób i zainteresowania słuchaczy.
Mile widziana znajomość języka obcego

Uwaga! 
Wolontariusze wykonujący w/w zadanie będą zobowiązani zapoznać się wcześniej z materiałami edukacyjnymi udostępnionymi przez PPN (folder Zamek w Czorsztynie) i informacjami ze strony internetowej www.pieninypn.pl. Zostaną także zapoznani z tematem prelekcji podczas odpowiedniego szkolenia.